Pierwsze Spotkanie Regionalne Za Nami!

W Koninie w dniach 5-7 marca 2021 odbył się regionalny zjazd wielkopolskich grup równościowych, podczas którego osoby przedstawicielskie Marszu Równości w Gnieźnie, Marszu Równości w Kaliszu, Marszu Tolerancji w Koninie oraz Marszu Równości w Pile zebrały się na wspólnych warsztatach. Wśród tematów poruszonych podczas zjazdu pojawiły się sprawy bezpieczeństwa fizycznego podczas organizowanych wydarzeń, bezpieczeństwa sanitarnego wobec epidemii COVID-19, uwarunkowania prawne organizowania zgromadzeń, współpracy z samorządami lokalnymi oraz policją.
Podczas zjazdu osoby organizatorskie zajęły się także mapowaniem trudności związanych z funkcjonowaniem grup non-profit, omówiono problematykę animowania lokalnych społeczności i poszukiwania sposobów zaangażowania kolejnych osób aktywistycznych wobec rosnących potrzeb i podejmowanych nowych działaniach przez grupy. Szczególne miejsce zajęły sprawy związane z aktywistycznym self-care, przeciwdziałaniem wypaleniu aktywistycznemu, rozwijaniem mechanizmów radzenia sobie i poszukiwaniem pomocy.
Zjazd był też wyjątkową okazją, w której osoby organizujące wydarzenia równościowe w 3 miastach wschodniej Wielkopolsce oraz Pile mogły po raz pierwszy poznać się na żywo, wymienić doświadczeniami i planami na na nadchodzące miesiące. 

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej