Nasza deklaracja

Jesteśmy osobami LGBTQIA+ oraz osobami sojuszniczymi, które organizują w swoich lokalnych społecznościach marsze na rzecz równych praw wszystkich osób niezależnie od orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Łączy nas przekonanie, że budowanie wspólnego głosu ponad podziałami, szczególnie uwzględniającego sytuację osób LGBTQIA+ poza największymi ośrodkami miejskimi, będzie realnym krokiem w drodze do osiągnięcia równości w Polsce.

Wierzymy, że grupy, społeczności i społeczeństwa, w których żyjemy, opierają się na różnorodności ludzi: różnorodności umiejętności, doświadczeń i tożsamości poszczególnych osób. To dzięki sile różnorodności możemy realizować swoje aspiracje jako pojedyncze osoby oraz skutecznie radzić sobie z wyzwaniami, z którymi żadne z nas nie byłoby w stanie poradzić sobie samodzielnie.

Podobnie ruch na rzecz praw osób LGBTQIA+ odzwierciedla nie tylko postulaty wolności poszczególnych osób do życia zgodnie ze swoją tożsamością, możliwości bezpiecznego spełniania potrzeb związanych z życiem seksualnym i rodzinnym, lub ich nierealizowania, w zgodzie z tym kim są, bez narażenia na społeczne napiętnowanie. Chcemy zapobiegać marnowaniu szans przez społeczeństwo, polegającemu na tym, że nie korzysta ono z aktywności osób tylko dlatego, że nie spełniają one odgórnie narzuconych modeli funkcjonowania. Wierzymy, że nasze społeczeństwo byłoby znacznie bogatsze, gdyby nadal były z nami te osoby, które nie wytrzymały nieludzkiego traktowania przez nienawistników oraz obojętności ze strony tych, których rolą powinno być stanie w ich obronie.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej