Performatywność w Lublinie

Kolejne Spotkanie Regionalne odbyło się w dniach 23-24.10.2021 w Lublinie. Wzięły w nim udział osoby przedstawicielskie Marszu Równości Rzeszowie, Marszu Równości w Częstochowie, Marszu Równości Słubice/Frankfurt, Lambdy Warszawa i Fundacji Wolontariat Równości, a gospodarzami było stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie. Spotkanie odbyło się przy okazji Marszu Równości i wydarzeń jemu towarzyszących, w Galerii Labirynt, a więc osoby aktywistyczne rozpoczęły dyskusję od tematu queerowych artystów oraz elementów kultury queer na wystawach i wydarzeniach Galerii Labirynt. W debacie pojawiły się również takie wątki jak queerowe postaci w filmie oraz wokaliści i utwory muzyczne znaczące w kulturze queer.
Oprócz samej dyskusji, osoby aktywistyczne miały również okazję uczestniczyć w wernisażu wystawy Kraksy „Duma” w Piwnicy Labiryntu oraz Afterparty, na którym zaprezentowały się wspaniałe osoby performerskie: Kraksa, Henrishia Absurd, Lelita Petit oraz tancerki z Kiki House of Army.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej