Obecność Sztuki Queerowej Na Marszach Równości

W dniach 8-10.10.2021 w Białymstoku odbyło się spotkanie regionalne pt. „Obecność sztuki queerowej na Marszach Równości”. Wzięły w nim udział osoby przedstawicielskie Tolerado, Asfery, Atlasu Nienawiści, Marszu Równości w Rzeszowie oraz Amnesty International Polska. Gospodarzami spotkania było Stowarzyszenie Tęczowy Białystok. W programie, poza rozmową o roli jaką osoby performerskie pełnią na marszach, był wspólny udział w II Marszu Równości w Białymstoku oraz integracja na After Party.
Platforma liderująca na Marszu była animowana przez Draq Queens- Lelitę Petit oraz Airę, a także Drag Kinga- Maca Reagana-Thatchera – osoby zagrzewające do skandowania równościowych haseł i dbające o radosny charakter wydarzenia. Na After Party odbyły się występy queerowych osób performerskich. Wystapiły Lelita Petit, Aira, Max Reagan- Thatcher, prezentując lip-sync, śpiew na żywo o charakterze piosenki aktorskiej, elementy tańca i vougingu. Wspaniała Betty Q wystąpiła z pokazami burleski.
Było to pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne w Białymstoku, niezwykle ważne dla podlaskiej społeczności osób LGBTQIA. Spotkało się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem lokalnej społeczności oraz zaproszonych gości. Jesteśmy szczęśliwe_i, że udało nam się spotkać razem i dać przestrzeń dla sztuki queerowej na Podlasiu.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej