Interwencja Kryzysowa bez tajemnic!

W maju spotkaliśmy się, by rozmawiać o trudnym temacie wspierania osób w kryzysie. W szkoleniu brała udział bardzo różnorodna grupa osób przedstawicielskich miast marszowych, co pozwoliło nam na wymianę doświadczeń i szukanie wspólnych niestandardowych rozwiązań.

Interwencja kryzysowa jest tematem trudnym, do którego często nie wiadomo jak podejść, a przecież większość osób liderskich w organizacjach pozarządowych styka się na co dzień z osobami w różnorodnych kryzysach. Ponad 70% młodych osób LGBT w Polsce miewa myśli samobójcze, a to te osoby najczęściej dołączają do wolontariatu z naszych organizacjach. Chcą nam pomóc w zmianie rzeczywistości i świata, ale często same potrzebują wsparcia. Zależy nam, by być dla nich bezpiecznym kontaktem.

Szkolenie miało na celu uporządkowanie podstawowej wiedzy i zastosowanie jej w praktyce poprzez różnorodne ćwiczenia. Chcieliśmy, by każdy znał podstawowe reakcje na informację o sytuacji kryzysowej. Szkolenie zostało zorganizowane w kameralnym gronie tak, by każdy mógł przedyskutować przypadki najaktualniejsze bądź najważniejsze dla ich organizacji. 

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej