Debata O Transpłciowości W Koszalinie

Drugie Spotkanie Regionalne odbyło się przy okazji Marszu Równości w Koszalinie. Osoby aktywistyczne spotkały się by debatować wokół sytuacji osób transpłciowych i wyszły z tą debatą do szerszej publiczności.
Mamo, tato, jestem trans* – tak brzmiał tytuł panelu dyskusyjnego zorganizowanego 4 września w sali edukacyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Wydarzenie towarzyszyło piknikowi przed II koszalińskim Marszem Równości, stąd cieszyło się sporym zainteresowaniem. Wśród osób przemawiających znalazły się osoby przedstawicielskie z trójmiejskiego Tolerado, Stanu Równości z Bydgoszczy, Lambdy Szczecin oraz Fali Równości z Koszalina.
Osoby prelegenckie wymieniły się doświadczeniami z perspektywy swojej transpłciowości, a także roli eksperckiej – z racji wykonywanego zawodu lub pracy aktywistycznej ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu swojego lokalnego środowiska, dzięki czemu słuchacze i słuchaczki miały możliwość zapoznania się z szerokim spektrum codziennych problemów, z którymi borykają się osoby trans*  w Polsce.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej