Byłyśmy dziś w Sejmie!

Byliśmy dzisiaj w Sejmie! 

Spotkaliśmy się z przedstawicielkami Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 i Lewicy, aby przypomnieć, że pierwszą potrzebą naszej społeczności jest zakończenie mowy nienawiści w naszym kraju. Koniec homofobusów, szczucia, homofobii i transfobii lejącej się z mównicy sejmowej i publicznych mediów. Czas zakończyć seanse nienawiści!

Jako społeczność LGBT+ w Polsce, reprezentowana przez 47 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, domagamy się od polityków i polityczek obozu demokratycznego realizacji Pakietu Pierwszej Pomocy dla społeczności LGBT+. Głównym punktem pakietu jest nowelizacja Kodeksu karnego poprzez rozszerzenie obecnych przepisów penalizujących mowę nienawiści o przesłanki dotyczące orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.
Chcemy, aby nowy, demokratyczny rząd pokazał, że zależy mu na naszym bezpieczeństwie, a nie tylko na politycznej grze. Jako organizacje domagamy się dialogu i współpracy, dlatego też oczekujemy, że nowy rząd będzie działać wspólnie z nami, traktując nas jako partnera w debacie.
Nie rezygnujemy z żadnych postulatów społeczności LGBT+, ale od nowego rządu domagamy się najpierw pilnej pierwszej pomocy — prawa, które zapewni bezpieczeństwo osobom LGBT+ żyjącym w Polsce.
 
Czym jest Pakiet Pierwszej Pomocy?
🏳️‍🌈 Nowelizacja Kodeksu karnego — zakaz mowy nienawiści na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.
🏳️‍🌈 Odpolitycznienie mediów publicznych oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
🏳️‍🌈 Stworzenie kanału współpracy z organizacjami LGBT+ na poziomie rządowym.
🏳️‍🌈 Wstrzymanie toczących się konkursów grantowych Narodowego Instytutu Wolności i Funduszu Sprawiedliwości oraz kontrola rozstrzygniętych konkursów grantowych.
🏳️‍🌈 Odcięcie się od dyskryminacyjnej polityki poprzedniego rządu.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej