Już jest! Tęczowy Podręcznik – zrób swój marsz!

Dziękujemy, że maszerujemy razem! 

Droga Osobo, Przed Tobą podręcznik organizacji marszów równości – efekt pracy kilkunastu osób z różnym doświadczeniem, wykonujących różne zadania, pochodzących z różnych miejscowości i o różnych historiach, lecz mających wspólną misję – zapewnienie bezpieczeństwa, godności, szczęścia i wsparcia queerowych osób w Polsce. 

Wierzymy, że marsze równości to narzędzie zmiany społecznej. Maszerujemy, bo wierzymy w miłość bez podziałów, granic czy różnic płci. Maszerujemy, bo chcemy Polski, w której każda osoba może czuć się bezpieczna i szanowana. Maszerujemy dla swoich przyjaciół, rodzin i dla nieznajomych. Maszerujemy dla siebie, bo wybieramy życie w zgodzie ze sobą. Chcemy pokazać, jak ważny jest dialog, a także że w naszej różnorodności tkwi prawdziwa siła i piękno.

Celem niniejszego podręcznika jest rozpowszechnianie marszów równości w Polsce. Przekazujemy Ci w nim nasze doświadczenia, wiedzę i praktykę, zebrane na przestrzeni kilkunastu lat. Dzielimy się nimi z nadzieją, że zainspirują i wesprą Cię w organizacji marszu równości w Twojej miejscowości. Marsze nie są jedynie zgromadzeniami – kryją się za nimi często długie miesiące przygotowań, planów i spotkań, w które wkładamy swoje serce. Wszystko po to, by każdy marsz był włączający, bezpieczny i zadowalający dla wszystkich osób, a nasze działania były zgodne z prawem i wypracowanymi przez lata standardami. 

Z roku na rok Miast Maszerujących i osób biorących udział w marszach jest coraz więcej. Niedługo przed publikacją tego przewodnika zawiązała się Koalicja organizacji i grup organizujących marsze w Polsce. Mamy nadzieję, że wkrótce Ty także do niej dołączysz. 

Przed Tobą trudne zadanie i pewnie wiele momentów zwątpienia. Zapewniamy jednak, że warto! 

Powodzenia! 

Osoby autorskie

Podręcznik znajdziesz tu: https://rownasie.org/wp-content/uploads/2023/07/Teczowy-Podrecznik.pdf

Niniejsza publikacja jest udostępniona na warunkach licencji Creative Commons – – Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-SA 4.0) https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.pl

Niniejsza publikacja powstała w ramach projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej