Stowarzyszenie Tęczówka

Kilka słów o nas

Marsz Równości w Katowicach odbywa się od 2008 roku, kiedy to zadebiutował na marszowej mapie Polski w ramach odbywających się Śląskich Dni Równych Szans dla Wszystkich. Po udanym, choć trudnym debiucie, marsz zniknął na 10 lat, by triumfalnie powrócić 8 września 2018 roku. Od tamtego pięknego dnia marsz już odbywa się każdego roku we wrześniu i nawet COVID-19 go nie zatrzymał.

Głównym organizatorem Marszu Równości w Katowicach jest Stowarzyszenie Tęczówka, jednakże szerokie wsparcie siostrzanych i partnerskich organizacji pozwala organizować to wspaniałe wydarzenie równości i akceptacji.

Stowarzyszenie Tęczówka działa na rzecz osób LGBTQIAP+ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, aseksualnych, transpłciowych, interpłciowych, panseksualnych oraz wszystkich osób niecisheteronormatywnych). Jesteśmy głównym centrum qeerowej społeczności na Śląsku. Prowadzimy również wsparcie psychologiczne i prawne.

Jako Stowarzyszenie zajmujemy się edukacją społeczną oraz przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na tożsamość płciową, orientację seksualną i romantyczną. Prowadzimy grupy spotkaniowe oraz wydarzenia integrujące dla społeczności LGBTQIAP+. Cyklicznie organizujemy Katowicki Marsz Równości. Poprzez partyworking promujemy zdrowie, popularyzując profilaktykę HIV/AIDS.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej