Stowarzyszenie Tęczowe Opole

Kilka słów o nas

Zanim powstało Stowarzyszenie Tęczowe Opole, nasza grupa nieformalna liczyła 5 osób i rozpoczęła działalność na wiosnę 2017 r., a w lecie 2017 dołączyły do nas 3 nowe osoby. Od czerwca 2018 r. jesteśmy sformalizowanym Stowarzyszeniem Tęczowe Opole, jedynym w regionie zajmującym się sytuacją społeczności LGBTQIA, które liczy 20 członków i członkiń, w tym dwuosobowy zarząd. Celem stowarzyszenia jest poprawiać sytuację osób LGBTQIA na Opolszczyźnie.

Od roku 2017 inicjujemy w Opolu szereg wydarzeń wspierających społeczność LGBQIA. Nasze działania rozpoczęliśmy_łyśmy dwiema seriami spotkań: integracyjnymi oraz dyskusyjnymi. Pierwsze mają na celu integrację społeczności LGBTQIA (ogniska, wspólne wyjścia do kina, wyjazdy na marsze równości oraz wyjścia na lokalne wydarzenia), spotkania grupy dyskusyjnej oraz grupy młodzieżowej mają zapewnić lokalnej społeczności LGBTQIA komfortową i bezpieczną przestrzeń do rozmów.

Jako stowarzyszenie, od 2018 roku, zorganizowaliśmy_łyśmy trzy marsze równości w Opolu.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej