Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado

Kilka słów o nas

Tolerado – właśc. Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT “Tolerado”, działa od września 2012 na obszarze Trójmiasta i Pomorza, część prowadzonych działań ma też charakter ogólnopolski. Od 2015 organizujemy Trójmiejskie Marsze Równości i Trójmiejskie Dni Równości. Od III Marszu co rok mamy patronat Prezydenta Miasta Gdańska, od V Marszu – również Prezydenta Miasta Sopotu. W 2022 Marsz VII Marsz przeszedł również pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.
W 2021 VI Trójmiejski Marsz Równości otwierał tzw. poczet sztandarowy złożony z flag różnych społeczności wchodzących w spektrum LGBTQIAP+. Prowadzącą marsz i pocztmistrzynią była osoba ze spektrum aseksualności, niosąca aseksualną i aromantyczną flagę. W 2021 po raz pierwszy miasto Gdańsk wywiesiło tęczowe flagi na trasie marszu, kontynuując i pogłębiając ten trend w 2022 roku.


Organizacja Marszów Równości jest jednym z szeregu działań Stowarzyszenia, pośród których należy wymienić działalność wsparciową (grupy wsparcia, indywidualne konsultacje), regionalną działalność sieciującą (m.in. Gdańskie Centrum Równego Traktowania), samorządową (udział w pracach nad Gdańskim Modelem Równego Traktowania, przedstawicielstwo w Gdańskiej Radzie Równego Traktowania i Interdyscyplinarnym Zespole ds. Przemocy w Rodzinie przy gdańskim MOPR), działalność prawną – sądowe (cywilne i karne z oskarżenia prywatnego) procesy przeciwko fundacji odpowiedzialnej za kampanię pogromobusów.


Marsze Równości stanowią finał naszych całorocznych działań i są największym tęczowym wydarzeniem równościowym na Pomorzu, gromadzącym nawet ponad 12 tysięcy osób.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej