Stowarzyszenie Fabryka Równości

Kilka słów o nas

Marsz Równości w Łodzi

Łódź maszeruje od 2011 roku. Pierwszy Marsz Równości zorganizowała lokalna grupa Kampanii Przeciw Homofobii, która następnie sformalizowała się, tworząc Stowarzyszenie Fabryka Równości. Ostatni Marsz Równości (2021) był dla Stowarzyszenia wydarzeniem wyjątkowym – maszerowaliśmy_łyśmy ulicami Łodzi po raz dziesiąty! Wydarzenie odbywa się każdego roku, z wyjątkiem 2020 – Stowarzyszenie zdecydowało się odwołać wydarzenie z powodu wybuchu pandemii COVID-19.

Co roku maszerujemy pod innym hasłem, m.in. „Dajcie Żyć!”, „Kobiety wszystkich płci – łączmy się!”, „Kulturowa Stajnia Równości”, „Nie damy pogrzebać naszych wartości! Nie damy pogrzebać równości!”, „„Sprawdzamy!”, „Promocja Równości 100%!” Hasła nawiązują do sytuacji politycznej w Polsce, ale również do lokalnych wydarzeń i historii Łodzi, jak np. „Kulturowa Stajnia Równości”. W pierwszych marszach równości frekwencja wynosiła 100-300 osób, a przemarsze były zakłócane przez skrajnie prawicowe organizacje. Z roku na rok na wydarzeniu pojawiało się coraz więcej osób i aktualnie liczbę uczestników_czek szacuje się na 2000-3000. Marszom Równości zawsze towarzyszy Łódzki Maraton Równości.

Tydzień poprzedzający sam przemarsz wypełniony jest serią queerowych wydarzeń. Maszerujemy konsekwentnie po równość, z coraz to większą siłą i wsparciem!

Stowarzyszenie Fabryka Równości

Jesteśmy największą w Łodzi i regionie organizacją kulturalno-​edukacyjną, działającą na rzecz osób LGBTQ+. Zajmujemy się szeroko pojętą animacją kultury, promowaniem postaw akceptacji wobec osób nieheteroseksualnych i transpłciowych oraz edukacją równościową i antydyskryminacyjną. Prowadzimy grupy wsparcia dla osób LGBTQ+, osób transpłciowych i ich rodziców oraz udzielamy bezpłatnych porad psychologicznych.

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej