Marsz Równości w Koninie

Kilka słów o nas

Wiosną 2018 r. II Liceum Ogólnokształcące w Koninie umieściły w swoich mediach społecznościowych film promujący akcję „Nasz chleb powszedni”. Wkrótce później III Liceum Ogólnokształcące w Koninie ogłosiło konkurs plastyczny „Czym jest dla ciebie tolerancja?”. Po naciskach ze strony środowisk nacjonalistycznych obie szkoły wycofały się ze swoich działań: post został usunięty a konkurs odwołany.

W reakcji na te wydarzenia grupa osób uczących się w konińskich szkołach wraz z innymi osobami aktywistycznymi postanowiła wyrazić swój sprzeciw organizując maszerując przez miasto. 18 maja kilkaset osób przeszło przez miasto pod hasłami tolerancji i szacunku dla różnorodności, niosąc tęczowe flagi oraz głośno sprzeciwiając się próbom zastraszania mieszkańców przez działania skrajnej prawicy.

II Marsz Tolerancji w Koninie odbył się 2 września 2019 r. – wzięło w nim udział kilkaset osób, przebiegł w radosnej i spokojnej atmosferze. Marsz otworzył Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, jednak nie objął go honorowym patronatem. Nie prosiliśmy o taki patronat ponieważ chcieliśmy uniknąć zarzutów o agitację wyborczą (termin marszu wypadł akurat w czasie samorządowej kampanii wyborczej).

Partner

Projekt realizowany z dotacji programu
Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Partner honorowy

Telefony zaufania

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej